Dwa obrazy z cyklu pt. "Trzy kolory", realizowanego w ramach stypendium Ministra i Dziedzictwa Narodowwego można będzie obejrzeć na wystawie:
WYSTĘPY GOŚCINNE w Galerii Otwarta Pracownia w Krakówie w dniach 17.02-10.03.2018.
Otwarcie wystawy 17.02.2018, godz. 19.00, kuratorzy: Krzysztof Klimek, Sebastian Stankiewicz
Ideą wystawy „Występy gościnne” jest stworzenie pokazu prac artystów zaproszonych przez członków Stowarzyszenia Artystycznego Otwarta Pracownia.
(źródło: otwartapracownia.com)

13 grudnia 2017 w Instytucie Sztuk Pięknych w Kielcach odbyła się publiczna obrona pracy doktorskiej Justyny Kabali nt. Syntezy - granice rozpoznawalności zrealizowanej pod kierunkiem prof. zw. dr hab. Ryszarda Ługowskiego. 

13 grudnia 2017 o godzinie 11.00 w Instytucie Sztuk Pięknych w Kielcach odbędzie się obrona pracy doktorskiej Justyny Kabali
nt. Syntezy - granice rozpoznawalności.

 

17 listopada 2017 w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Czersku odbyły się warsztaty plastyczne pt. "Trzy kolory".
Czym właściwie jest awangarda? Jak powstaje abstrakcja?
– pytania, na które staraliśmy się wspólnie znaleźć odpowiedź podczas warsztatów. Na zajęciach uczestnicy mieli do dyspozycji tylko trzy kolory – żółty, czerwony, niebieski. Przekonali się, jak w obliczu redukcji środków wyrazu pracuje nasza wyobraźnia. Młodzi artyści stworzyli własną kompozycję – wycinankę w barwach podstawowych, której inspiracją stał się zamek w Czersku. Forma wycinanki w ponadczasowy sposób łączy ludowe tradycje z prostotą nowoczesności. Zapoznali się także z twórczością słynnych przedstawicieli awangardy: Władysława Strzemińskiego, Katarzyny Kobro, Henryka Stażewskiego, poznali historię Sali Neoplastycznej. 
W zajęciach wzięło udział 26 uczniów z klas V, VI, VII. Specjalne podziękowania dla Pani Dyrektor Iwony Wadas.

23 listopada 2016 roku o godz 19.00 w Galerii (-1 ) Polskiego Komitetu Olimpijskiego odbędzie się wernisaż wystawy "Kompas Młodej Sztuki 2016". Na wystawie zostanie zaprezentowana praca Justyny Kabali pt:"Obszar intymny".

http://www.kompasmlodejsztuki.pl/

"Obszar intymny", olej na płótnie, 160x120 cm, 2014